Do głównych celów Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego zalicza się wspieranie rozwoju przemysłu stoczniowego.

Stocznia Szczecińska „Wulkan” jest wiodącym wykonawcą produkcji i usług stoczniowych oraz partnerem w realizacji projektów offshore.

 

Zakres działalności

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” to firma z doświadczeniem i dużym potencjałem. Spółka wdraża strategię wprowadzającą innowacyjne rozwiązania w sektorze stoczniowym i produkcyjnym w zakresie zarządzania projektami, współpracy z podwykonawcami przy budowie gotowych jednostek oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych w tym z przeznaczeniem dla morskiej energetyki wiatrowej.

Stocznia Szczecińska ”Wulkan” współpracuje stale z około 60 podmiotami zatrudniającymi prawie 1600 pracowników, które korzystają z naszej infrastruktury technicznej. Są to przede wszystkim firmy z sektora stoczniowego związanych z przemysłem okrętowym (infrastruktura Stoczni daje możliwość  realizacji pełnego procesu technologicznego budowy statków w szerokiej skali wyporności), stalowym oraz produkcją dla sektora offshore. Dzięki takiej partnerskiej i wydajnej ekonomicznej formule działania możliwe jest realizowanie najpoważniejszych wyzwań w tych obszarach produkcji. Prawidłowa realizacja procesu produkcyjnego w Stoczni Szczecińskiej ,,Wulkan” zagwarantowana jest poprzez ciągłe doskonalenie wdrożonego zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i BHP opartego na normach: ISO 9001:2015, BS OHSAS 18001:2007 oraz AQAP 2110:2016. W Stoczni wdrażany jest system zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015

 

Infrastruktura

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest spółką, której infrastruktura stoczniowa ma charakter potokowo-gniazdowego łańcucha technologicznego, dedykowanego do produkcji okrętowej i zrzesza najlepiej wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę oraz sprawdzonych podwykonawców, którzy świadczą usługi najwyższej jakości, dostosowane do bieżących potrzeb i oczekiwań klientów.

W infrastrukturze stoczniowej można wyróżnić kilka zasadniczych obszarów:

– obróbka materiałów hutniczych

– wykonanie wszystkich konstrukcji stalowych,  sekcji i bloków statków,

– czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych, bloków statków,

– ośrodki pochylniowe (trzy pochylnie i udźwigowione place przy pochylniach)

– transport poziomy do 414 ton,

– hale wyposażenia,

– nabrzeża o łącznej długości 610 m.

 

Od początku funkcjonowania Stoczni przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi na najwyższym poziomie. Pozwala także na wdrażanie nowoczesnych technologii i wdrażania specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do potrzeb współczesnej żeglugi. Spółkę charakteryzuje stabilna sytuacja finansowa. Wypracowywane środki finansowe są inwestowane w poprawę infrastruktury, rewitalizację obiektów i zakup maszyn do prowadzenia działalności produkcyjnej. Stocznia osiągnęła przez lata na rynku budowy nowych statków bardzo silną markę, która do dziś jest rozpoznawalna przez armatorów w Europie i na świecie. Nasi pracownicy wspólnie z naszymi Partnerami tworzyli tą markę i dzisiaj wspólnie kontynuujemy rozwój.

 

 

Nabrzeża oraz Infrastruktura Stoczni Szczecińskiej ,,Wulkan”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do wirtualnych odwiedzin:  http://szczecinshipyard.com/poznaj-obiekt/

 

Kontakt:

ul. Antosiewicza 1, 71-642 Szczecin

tel. 91 810 29 00

e-mail: kontakt@szczecinshipyard.com