Porty i usługi portowe

Porty i usługi portowe to jeden z głównych filarów działalności Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.

Czytaj całość

Przemysł stoczniowy

Do głównych celów Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego zalicza się wspieranie rozwoju przemysłu stoczniowego.

Czytaj całość

Badania, edukacja, rozwój

Do Klastra należą m.in. Akademia Morska w Szczecinie i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Czytaj całość

Turystyka wodna, rekreacja,

Klaster dąży do zrównoważonego połączenia funkcji turystyczno-rekreacyjnych regionu z rozwojem przemysłów morskich i transportu.

Czytaj całość

Porty i usługi portowe

Przemysł stoczniowy

Badania, edukacja, rozwój

Turystyka wodna, rekreacja, dziedzictwo morskie

Dołącz
do nas!

Skontaktuj się z nami

Porty i usługi portowe

logo Port Szczecin-Swinoujscie napis big

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Zarządza dwoma portami o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej – w Szczecinie i Świnoujściu. Do podstawowych zadań Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. należy: zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową, prognozowanie i planowanie rozwoju portów, budowa, modernizacja i utrzymanie infrastruktury portowej oraz pozyskiwanie nieruchomości na potrzeby rozwoju portów.

Szczecin-Elewator

Porty w Szczecinie i Świnoujściu tworzą uniwersalny, a zarazem jeden z największych kompleksów portowych na Bałtyku. Znajdują się na najkrótszej drodze łączącej Skandynawię ze środkową i południową Europą oraz na morskim szlaku, który poprzez Bałtyk łączy Rosję i Finlandię z Europą Zachodnią. Są najbliższymi portami morskimi dla Czech, Słowacji i wschodnich Niemiec, a w szczególności dla rejonu Berlina i Brandenburgii. Ich atutem jest połączenie siecią wodnych dróg śródlądowych z Berlinem, i dalej – z europejskim systemem dróg wodnych. Porty Szczecin- Świnoujście oferują regularne połączenia żeglugowe do Danii, Estonii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Szczecin-Finskie


W porcie w Świnoujściu znajduje się przede wszystkim terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy, będący liderem połączeń promowych ze Skandynawią. Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe – suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe dla towarów rolno-spożywczych. Na terenie obu portów znajdują się wolne obszary celne. W roku 2014 łączne przeładunki obu portów wyniosły 23,4 mln ton. Od kilku lat ten zespół portowy jest jednym z największych inwestorów w regionie, z powodzeniem korzystając przy tym z funduszy unijnych.

Szczecin bulk


Dane teleadresowe:

Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście S.A.
ul. Bytomska 7
71-603 Szczecin
www.port.szczecin.pl

 

 


TPS1

Terminal Promowy Świnoujście pełni wiodącą rolę w obsłudze morskich połączeń promowych z Polski do Skandynawii zarówno, co do ilości zawinięć promów, jak i pod względem wielkości obsłużonego ruchu pasażerskiego i towarowego, stanowiąc w ten sposób integralną część korytarza transportowego łączącego Skandynawię z krajami południowej Europy. Terminal posiada odpowiedni potencjał usługowy w postaci infrastruktury portowej oraz dysponuje zespołem pracowników o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu zawodowym, dzięki czemu Spółka zwiększa realizację rosnących z roku na rok zamówień.

swinoujscie

Terminal Promowy Świnoujście poza kompleksową obsługą portową promów i statków, oferuje również usługi w zakresie przeładunku pojazdów i ładunków ponadnormatywnych. W ramach klastra trwają prace zmierzające do stworzenia podstaw organizacyjnych i logistycznych związanych z utworzeniem terminalu przeładunków kombinowanych, łączącego transport drogą morską, lądową i kolejową.

Port dysponuje bocznicą kolejową i możliwymi do wykorzystania dwoma torami przeładunkowymi Nr 67 i 81. Wystarczające jest też zaplecze w postaci placów postojowych i manewrowych.

Dane teleadresowe:

Terminal Promowy Świnoujście Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 1
72-606 Świnoujście
www.sft.pl


logo

Działalność firmy Ship-Service S.A., będącej liderem na polskim rynku bunkrowym, związana jest z następującymi obszarami:

  • bunkrowanie statków morskich w paliwa żeglugowe, 24 godziny na dobę 365 dni w roku SHIP-SERVICE dostarcza paliwa żeglugowe typu MGO 0,1% siarki oraz HSFO 30-700 cSt dla statków w morskich portach polskich: Szczecin, Świnoujście, Gdańsk, Gdynia;
  • obsługa statków w portach;
  • przeładunki i składowanie towarów;
  • działalność spedycyjna i przewozowa w zakresie transportu lądowego i wodnego;
  • usługi consultingowe w zakresie obrotu towarowo-morskiego;
  • usługi związane z ochroną środowiska wodnego, odbiór odpadów ze statków, gospodarowaniem odpadami, czyszczeniem separatorów, usuwaniem rozlewów i zanieczyszczeń z akwenów portowych
  • eksport, import w zakresie prowadzonej działalności - koncesja na import paliw;
  • zaopatrywanie rynku żeglugi portowej oraz floty rybackiej.

13-flota PORONIECcysterna

Dane teleadresowe:

Ship-Service S.A.
Tama Pomorzańska 1
70-030 Szczecin
tel.: + 48 91 431 89 91/92
fax: + 48 91 431 89 99
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ship-service.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Klaster Morski Pomorza Zachodniego © 2015

geekonauts