Stocznia Gryfia dołącza do Klastra

logo MSRGryfiaGrono Partnerów Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego powiększyło się o kolejną firmę związaną z działalnoscią stoczniową, Morską Stocznię Remontową Gryfia S.A. 

W poniedziałek, 1 czerwca 2015 r. odbyło się spotkanie Hanny Hanć, Prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia ze Zbigniewem Miklewiczem, Przewodniczącym Rady Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego, Prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. 

Zbigniew Miklewicz, Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. i Hanna Hanć, Prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A.

 

Celem spotkania było omówienie obszarów współpracy i określenie roli, jaką w klastrze będzie pełnić MSR Gryfia. Przy tej okazji doszło do uroczystego wręczenia Aktu Przystąpienia do Klastra. W ocenie Prezes Hanny Hanć, jak i Prezesa Zbigniewa Miklewicza Gryfia jako jeden z najsilniejszych podmiotów związanych z gospodarką morską w regionie może odegrać istotną rolę w procesie integracji podmiotów funkcjoujących w ramach klastra.

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. należy do grona najbardziej znanych stoczni remontowych w kraju i za granicą. Powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów, które od września 2013 r., prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne, w Szczecinie i Świnoujściu.
Stocznia oferuje usługi w zakresie:

  • kompleksowych remontów (w tym remontów awaryjnych)
  • przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych
  • przeglądów klasowych statków
  • pełnej obsługi statków morskich wszelkich typów i wielkości (do panamaxów włącznie)
  • prefabrykacji i montaż wielkogabarytowych konstrukcji offshore (producent konstrukcji stalowych offshore od ponad 15 lat)
© MSR Gryfia S.A.
© MSR Gryfia S.A.

MSR Gryfia S.A. posiada bogate zaplecze techniczne, umożliwiające kompleksowe remonty i przebudowy zarówno dużych statków handlowych, jak i promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych.
Stocznia dysponuje łącznie sześcioma dokami pływającymi w Szczecinie i Świnoujściu, w tym jednym z najnowszych i największych w Polsce – dokiem nr 5 o nośności 17 000 ton, który pozwala na dokowanie statków do 40 000 DWT. Ponadto remonty mniejszych statków wykonywane są na trzech pontonach.

W marcu 2015 r. stocznia po raz kolejny została doceniona za jakość usług i otrzymała wyróżnienie Supplier of the Year, przyznane przez armatora Reederei Hermann Buss.

© MSR Gryfia S.A.

 © MSR Gryfia S.A.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przedstawiającą największe przedsięwzięcia realizowane przez stocznię w 2014 roku. Dokument można pobrać TUTAJ.

Dane teleadresowe:
Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A.
ul. Ludowa 13
71-700 Szczecin Polska
tel. 91 42 42 285
http://www.msrgryfia.pl