ZMPSiŚ. Podsumowanie jubileuszowego 10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury, w obecności prezesa Zarządu Portu Szczecin i ŚwinoujŚcie Krzysztofa Urbasia podsumował wraz z zespołem jubileuszowy 10. Międzynarodowy Kongres Morski.

To wielkie święto branży morskiej odbyło się w czerwcu w Szczecinie. Zgromadziło blisko 700 uczestników z kraju i zagranicy, którzy podczas paneli dyskusyjnych rozmawiali m.in. o portach i żegludze, przemyśle okrętowym, morskiej energetyce wiatrowej, bezpieczeństwie oraz nauce i edukacji.

Wydarzeniami towarzyszącymi było podpisanie dwóch listów intencyjnych. Pierwszy dotyczył współpracy między Orlenem a Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu w kontekście rozwoju kształcenia w zakresie logistyki oraz energetyki morskiej.

Drugi list podpisali przedstawiciele włoskiego portu Wenecja oraz Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA w celu podjęcia wspólnych wysiłków zmierzających do aktywizacji połączeń kolejowych, intermodalnych służących do transportu ładunków ze wspólnego zaplecza, jak również do obsługi ładunków pomiędzy basenem Morza Śródziemnego i Skandynawią, z wykorzystaniem Portu Szczecin – Świnoujście.

Źródło ZMPSiŚ