Otwarte drzwi Akademii Morskiej

Już 7 kwietnia, w ramach 15. edycji akcji miesięcznika „Perspektywy” – Dziewczyny na Politechniki, Akademia Morska zaprasza od 10:00 do 16:00. To akcja kierowana do wszystkich zainteresowanych studiami w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Tego dnia po raz kolejny, wspólnie z „Perspektywami” organizatorzy będą odczarowywać mit, jakoby nauki ścisłe i kierunki techniczne były domeną chłopaków. Dziewczyny często wybierają techniczne studia i świetnie się w tym odnajdują.

– 7 kwietnia będzie zatem okazją, by zajrzeć na dawno niewidziany statek Nawigator XXI, a także odwiedzić laboratoria i symulatory na wszystkich wydziałach – podkreśla Weronika Gocłowska, rzecznik prasowy AMS. – Uczestnicy akcji wejdą na mostek nawigacyjny, zobaczą, jak działa siłownia okrętowa, odwiedzą największe statki i magazyny za pomocą technologii VR, poznają tajniki automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych, a także zaprzyjaźnią się ze sztuczną inteligencją.

Akcja „Perspektyw” to także okazja do wysłuchania prelekcji na temat ochrony środowiska, rozwoju technologii, nowoczesnej nawigacji. Przed słuchaczami wystąpią: Magdalena Klera-Nowopolska z Polenergii SA, dr inż. Agnieszka Deja oraz mgr inż. of. wacht. Ewelina Chłopińska z Akademii Morskiej.

Akademia zaprasza wszystkich chętnych licealistów i maturzystów i zapowiada, wzorem poprzedniego roku serię pięciu dni otwartych – dla każdego wydziału z osobna.

7 czerwca – otworzymy Wydział Nawigacyjny 

9 czerwca – zaprasza Wydział Mechaniczny 

14 czerwca – tajniki Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu 

21 czerwca – „bajki” robotów poznacie z Wydziałem Informatyki i Telekomunikacji 

23 czerwca – last but not least – Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki.

Wszystkich SZEŚĆ dni otwartych będzie okazja do udziału w prezentacjach, wykładach, do zadawania pytań, kandydaci poznają nasze nowości na rok 2022/23: Automatykę i robotykę oraz studia drugiego stopnia na kierunku logistyka.