Pracowita jesień w Gryfii

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A., trwa remont jednostki Apatyth należącej do szczecińskiego armatora firmy Unibaltic.

Chemikaliowiec Apatyth to jedna z jedenastu jednostek tego armatora, którego współpraca ze stocznią trwa od wielu lat. Jednostka została zadokowana w największym doku stoczni gdzie przechodzi remont pośredni. Jest to największa jednostka z floty armatora o długości przekraczającej 167m i DWT 24086mts. Planowany pobyt w doku wynosi około 9 dni.

Jednocześnie trwają remonty pozostałych jednostek, w tym statku Fast Jef belgijskiego armatora FAST LINES NV, który przechodzi w „Gryfii” kolejny remont klasowy. FAST LINES to stały klient Gryfii. Tym razem poza standardowymi pracami wynikającymi z przepisów klasowych największe zlecenie na tej jednostce stanowi instalacja systemu uzdatniania wód balastowych metodą elektrochlorowania wody. Producentem tego wymagającego systemu jest światowy lider tego typu instalacji – firma ERMA FIRST.

Jednostka Wadden 3, zadokowana w doku 3 należąca do holenderskiego armatora BOSKALIS BV jest statkiem specjalistycznym typu szalanda. której kadłub ma możliwość rozsunięcia się na boki, aby wysypać z przestrzeni ładunkowej urobek załadowany przez koparkę lub podajnik. Zakres remontu jednostki w dużej mierze dotyczy prac kadłubowych oraz innych prac wyposażeniowo ślusarskich w kabinach i na mostku.

Dwie kolejne jednostki należą do stałego armatora stoczni, firmy Vertom Bereederungs GmbH & Co. KG z Niemiec. Zakres prac na pierwszej jednostce Baumaiden w doku nr 7 dotyczy głównie prac kadłubowych- wymiana ok 60 ton stali. Na drugiej jednostce Proud zacumowanej przy nabrzeżu Gdyńskim trwa montaż systemu BWTS, firmy Alfa Laval.

źródło/zd: Infomare