Polimery Police. Zakończył się kolejny miesiąc na budowie

Grupy Azoty Polyolefins wraz z końcem sierpnia zakończyła jedną z najtrudniejszych operacji logistycznych związana z realizacją projektu Polimery Police. Operacja polegała na posadowieniu 60 silosów magazynowych na polipropylen, każdy o pojemności 1000 m3, dający możliwość magazynowania około 450 ton gotowego granulatu PP. Sumaryczna pojemność parku silosów na terenie infrastruktury logistycznej wynosi około 27 000 ton.

Teren na którym dotychczas składowany silosy zostanie wykorzystany do przechowywania palet, jest to teren o powierzchni 41 000m2. Aktualnie rozpoczęły się tam prace związane z wymianą gruntu oraz roboty ziemne.

Budynek Hali Pakowania jest obiektem o powierzchni 2000m2 i został on przygotowany na dostawę dwóch linii pakujących, konkretnie maszynę pakującą, system transportu worków, paletyzer oraz foliomat.

Terminal Przeładunkowo-Magazynowy pełni rolę obiektu służącego do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich oraz dostarczającego wymienione surowce do Instalacji PDH i Instalacji PP.

Projekt „Polimery Police” Grupy Azoty to jedna z największych inwestycji w Polsce realizowanych w formule project finance. Uruchomienie produkcji polipropylenu w Policach w pełni zaspokoi potrzeby importowe Polski na to tworzywo. Dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu, zakłady w Policach poprzez własny port morski będą sprowadzać niezbędny do produkcji gaz z różnych kierunków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z postępu prac na budowie w miesiącu wrzesień.

źródło/ fot./ mat. filmowy Grupa Azoty