Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o. – Partner Główny 8. Międzynarodowego Kongresu Morskiego

Port w Policach pod względem przeładowywanej masy towarowej jest czwartym co do wielkości portem w Polsce, w którym przeładowywana jest głównie sól potasowa, konstrukcje stalowe, fosforyty, nawozy wieloskładnikowe i azotowe, ilmenit, węgiel, siarczan żelaza, wodorotlenek, płynny amoniak i kwas siarkowy.  

Port, położony u ujścia Odry, a zarządzany przez Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o.,usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Grupy Azoty Zakładów Chemicznych „Police” S.A., jednego z największych producentów wieloskładnikowych nawozów mineralnych, bieli tytanowej oraz chemikaliów. Niemal miliard złotych będzie kosztował właśnie budowany w porcie terminal przeładunkowo-magazynowy ze zbiornikami po 40 tys. m3. Terminal, zwany też potocznie gazoportem, jest częścią składową kompleksu Polimery Police. Ta największa inwestycja polskiego przemysłu chemicznego, o wartości 7 mld zł, osiągnęła już 70% postępu rzeczowego.

Fakt dysponowania przez Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o. nieruchomościami gruntowymi ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia przyszłego rozwoju oraz rozpoczętych już przedsięwzięć inwestycyjnych, które radykalnie poszerzą aktualne możliwości portu oraz w pełni włączą go w nowoczesny drogowy i kolejowy układ komunikacyjny.

źródło kongres-morski.com.pl/partnerzy/