“The Tall Ships Races” odwołane

Organizator “The Tall Ships Races” ogłosił decyzję o odwołaniu tegorocznych regat i przeniesieniu ich na rok 2024.

Jak podaje “Żaglowce.info”, początkowo impreza miała być przeprowadzona z mniejszą pompą i bez niektórych wydarzeń towarzyszących. W kwietniu z floty zaczęły wycofywać się kolejne żaglowce. W rezultacie, ogólna liczba zgłoszonych jednostek stopniała do około 30.

Do informacji o odwołaniu regat odnieśli się już: zastępca burmistrza Tallina oraz koordynatorka imprezy w Kłajpedzie, potwierdzając, że jest decyzja o odwołaniu międzynarodowych regat.

– Miasto Szczecin miało być jednym z portów goszczących – mówi Celina Wołosz, rzecznik prasowy. – O tym, jakie będą dalsze losy i co zaoferujemy mieszkańcom, dowiemy się już dzisiaj w godzinach popołudniowych, także proszę o uzbrojenie się w chwilę cierpliwości i poczekanie na oficjalne informacje, które oczywiście państwu podamy.

Zloty żaglowców w Szczecinie, Tallinie i Kłajpedzie jednak się odbędą, ale nie pod szyldem “The Tall Ships Races”. To jakie jednostki skorzystają z zaproszenia i wezmą udział w tych wydarzeniach – dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Jest też szansa, że uda się rozegrać nieoficjalne regaty, wzorem tzw. “Regat Bałtyckich”. W tej sprawie nadal trwają konsultacje.

Źródło: Radio Szczecin fot. ZUW w Szczecinie